Credit Agricole w czołówce banków z najlepszą obsługą Ukraińców

Read Time:49 Second

Credit Agricole zajął drugie miejsce w rankingu banków najlepiej obsługujących klientów z Ukrainy zainteresowanych rachunkiem osobistym. Badanie przeprowadzone zostało w ramach 8. Rocznej edycji projektu Instytucja Roku.

Organizatorzy rankingu Instytucja Roku zbadali, jak polskie banki obsługują uchodźców z Ukrainy zainteresowanych założeniem rachunku osobistego. W ramach tej fali projektu odwiedzili 110 placówek bankowych, wykonali 110 kontaktów na infolinię oraz wysłali 110 zapytań mailowych.

Projekt był realizowany przez uchodźców z Ukrainy. Każdy z nich odwiedzał wszystkie banki i dokonywał oceny porównawczej. Ocena wizyty była wykonywana w języku ukraińskim, później tłumaczona na język polski.

Bank Credit Agricole zajął w tym badaniu drugie miejsce uzyskując 82,9 proc. pozytywnych ocen. Najlepszy okazał się Alior Bank, który uzyskał wynik 85,2 proc.

50 placówek uzyskało wynik powyżej 80 proc. i tym samym, zgodnie z zasadami Instytucji Roku, walczy dalej o tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce. Najwięcej placówek (po 7) z poziomem obsługi spełniającym oczekiwania (min. 80 proc.) uzyskały Credit Agricole, Alior Bank i Bank Pekao.

Informacja prasowe