student

Jaki bank dla studenta za granicą?

Read Time:4 Minute, 10 Second

Wymiany studenckie to bardzo popularna forma edukacji w szkolnictwie wyższym. Wielu studentów w Polsce decyduje się na wyjazd za granicę w celu kontynuowania nauki. Jaki bank wybrać, aby móc bezpiecznie dysponować swoimi środkami poza naszym krajem?

Pakiet Podróżnika dla studentów w Banku Pekao z legitymacją ISIC za 0 zł i 250 zł na start

Bank przyjazny podróżującym studentom oprócz kwestii finansowych, powinien proponować rozwiązania dające wygodę w życiu codziennym. Z tego powodu Bank Pekao S.A. wdraża nową ofertę Pakiet Podróżnika dla studentów podróżujących za granicę. Za otwarcie konta online „na selfie”, można otrzymać do 26 roku życia wyjątkowy pakiet korzyści. Cztery razy „0” – bezpłatne prowadzenie konta i obsługę karty, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, a także brak prowizji i gwarancję niskich kursów przy płatności i wypłatach z bankomatów poza granicami Polski.

Nowością w ofercie Banku Pekao S.A. jest teraz bonus w formie międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC – bezpłatnie przez rok – wraz z ubezpieczeniem podróżnym za granicą. Objęta patronatem UNESCO legitymacja ISIC to jedyna legitymacja studencka akceptowana na całym świecie (w 130 krajach), która dodatkowo oferuje swoim posiadaczom wiele zniżek oraz ulg w Polsce i w trakcie podróży zagranicznych.  Ubezpieczenia podróżne oraz atrakcyjne kursy wymiany walut to kwestie najbardziej potrzebne za granicą, mogące realnie obniżyć koszty podróży i dać wymierne oszczędności.

W Polsce studiuje ponad 1,2 mln osób, a za granicą studiujących Polaków jest około 50 tys., przy czym duża część studentów wyjeżdża z kraju również na dłuższe lub krótsze wyjazdy, np. na wakacje, do pracy lub na programy w ramach Erasmusa. Wśród studentów, klientów Banku Pekao S.A. – blisko co trzeci (28%) dokonywał w ostatnim roku transakcji za granicą, a co piąty z nich wypłacał także pieniądze w bankomacie (22% studentów robiących transakcje za granicą). Młodzi najczęściej płacili w supermarketach (blisko 30% wszystkich transakcji), wydawali na szeroko rozumianą rozrywkę czyli m.in. kluby sportowe, baseny, kręgle, bary, kluby, kina (24%), dokonywali transakcji w sklepach z art. papierniczymi, książkami, biżuterią, zabawkami – 12%, podróże i transport – blisko 10%. Bank Pekao S.A. z myślą o tej grupie przygotował specjalną promocję, czyli Pakiet Podróżnika, który najlepiej zaspokoi ich potrzeby właśnie podczas zagranicznych wojaży.

Studenci, którzy otworzą konto z kartą do konta Mastercard poprzez stronę www.pekao.com.pl/konto-dla-studenta do 30.11.2022 r. otrzymają od banku kod do wyrobienia legitymacji studenckiej ISIC na rok za 0 zł (standardowa cena to 105 zł) w wariancie z ubezpieczeniem podróżnym za granicą od kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 50 000 EUR) i następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 20 000 PLN).

Międzynarodowa legitymacja studencka ISIC potwierdza status studenta poza granicami kraju (standardowa legitymacja studencka, wydawana przez uczelnię, może nie być honorowana za granicą). Do jej wyrobienia potrzebna jest ważna legitymacja studencka/uczniowska oraz zdjęcie. Można to zrobić przez dedykowany formularz wpisując w nim kod rabatowy otrzymany z banku: https://get.isic.pl/special/pekao

Legitymacja ISIC gwarantuje posiadaczowi tysiące zniżek zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zniżki można zdobyć na noclegi, transport, jedzenie czy rozrywkę. Przykładowe zniżki dotyczą m.in. Booking.com, LOT, FREE NOW, Dominos Pizza, FlixBus, Sphinx i wielu innych. Listę zniżek można znaleźć na stronie https://www.isic.pl/pl/benefits.html.

Oprócz benefitów z posiadania legitymacji studenckiej ISIC, bank proponuje w pakiecie bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie konta, obsługę wielowalutowej karty do konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą do ukończenia 26 roku życia. Dodatkowo wielowalutowa karta do konta umożliwia dokonywanie transakcji w walutach obcych, które przeliczane są po kursie organizacji płatniczej, bez dodatkowych prowizji i opłat, dzięki czemu jej posiadacz może wygodnie płacić za zakupy, a także wypłacać gotówkę bez obawy o koszty przewalutowań. Karta wielowalutowa, którą oferuje w pakiecie Bank Pekao jest szczególnie przydatna podczas podróży zagranicznych.

To nie wszystko co proponuje Bank Pekao S.A. młodzieży. Osoby, które spełnią warunki promocji mogą otrzymać dodatkowe 250 zł. Pierwsze 100 zł to nagroda za aktywne korzystanie z karty do konta. Wystarczy tylko w ciągu 3 pierwszych miesięcy od otwarcia rachunku wykonać min. 5 transakcji kartą do konta lub aplikacją PeoPay. Dodatkowo jeśli klient przystąpi do programu Mastercard Bezcenne chwile może zyskać dodatkowe 150 zł. Łącznie będzie to nawet 12 000 punktów w Mastercard® Bezcenne® Chwile, które potem można wymienić na nagrody z katalogu ze sklepów np. Empik, Decathlon, Intersport, Diverse i wielu innych. Jeśli student zarejestruje swoją kartę Mastercard w programie do 30.09.2022 r. i w okresie 30 dni wykona nią transakcje na kwotę łącznie min. 50 zł, zyska 12 000 pkt, czyli 150 zł. Jeśli zarejestruje ją natomiast pomiędzy 1-9.10.2022 r. i także wykona transakcje kartą na kwotę łącznie min. 50 zł, to otrzyma 8000 pkt i będzie mógł cieszyć się nagrodą w wysokości 100 zł.

Do całego pakietu klient otrzymuje nowoczesną i intuicyjną aplikację PeoPay, która umożliwia nie tylko płacenie za zakupy telefonem, czyli Google Pay, Apple Pay lub BLIK, ale także zakup biletu komunikacji miejskiej czy biletów parkingowych. Dodatkowo może korzystać z Kantoru Pekao24 i wygodnie wymieniać walutę bez wychodzenia z domu.

Informacja prasowa