Gra Wardogz jako prezent na święta dla dziecka

Read Time:1 Minute, 41 Second

Zastanawiasz się co kupić swojemu dziecku na prezent świąteczny? Dobrym pomysłem może być gra komputerowa. Pytanie tylko jaka? Wardogz to polska gra z otwartym światem, które może zainteresować najmłodszych członków Twojej rodziny.

Illusion Ray to niezależne studio gamedev kierowane przez Łukasza Smagę, który w 2020 roku jako pierwszy Polak otrzymał międzynarodową nagrodę The Webby Awards. Ambicją zespołu jest zbudowanie na przestrzeni dwóch najbliższych lat profesjonalnego studia, które regularnie będzie wydawało gry z segmentu AA+. Bellwether Rocks to fundusz będący głównym akcjonariuszem Illusion Ray.

– Illusion Ray traktujemy długofalowo, wierząc w potencjał zespołu i projektów. Studio tworzy jakościowe projekty i to – na obecnym rynku – jest ogromną wartością. Projekty studia są godne zainteresowania wydawców na świecie – powiedział Marcin Kobylecki podczas czatu w StockWatch.pl.

W 2019 roku Łukasz Smaga wraz z zespołem stworzyli pierwszą produkcję The Beast Inside stanowiącą połączenie gry przygodowej i horroru. Gra sprzedała się dotychczas w ponad 600 tys. kopii i zebrała bardzo pozytywne recenzje i wysoką ocenę na Steam. Spółka zaczęła proces portowania gry na konsole.

– Rozpoczęliśmy portowanie i chcemy, aby gra ukazała się w ostatnim kwartale tego roku. Za portowanie odpowiedzialna będzie firma Mataboo. Chcemy skupić się na realizacji gry Wardogz, a portowanie zostawić firmie, która się w tym specjalizuje i to jest core jej działalności – powiedział Marcin Kobylecki.

Spółka jest w trakcie emisji crowdfundingowej, która potrwa do 28 lipca. Z oferty publicznej Illusion Ray spodziewa się pozyskać 718 tys. zł i przeznaczyć na rozwój IP bazującego na grze The Beast Inside oraz dalszą pracę nad grą Wardogz. Na stronie emisji spółka zapowiada, że chce zadebiutować na rynku NewConnect w II kw. 2023 roku.

– Mamy w planach kilka pokazów, ale mogę zdradzić, że gameplay widziało już kilka bardzo znanych ludzi z naszej branży z topowych polskich firm i wypowiadali się znakomicie. Niektóre osoby były pozytywnie zaskoczone poziomem, jaki mamy w Wardogz, gdyż jest to coś niespotykanego w naszym kraju – dodał założyciel studia podczas czatu w StockWatch.pl.

Zarówno Łukasz Smaga, jako prezes spółki i twórca, oraz fundusz Bellwether Rocks mają symetryczne lockupy.

Informacja prasowa